SWC: A svédek nyertek, a dánok kiestek - Salakpor

Post Top Ad

Responsive Ads Here

2017. július 5., szerda

SWC: A svédek nyertek, a dánok kiestek

Kedd este a svédországi Vastervikben rendezték a csapat világkupa második elődöntőjét, amely a házigazda sikerét hozta, akik így egyenes ágon kvalifikálták magukat a szombaton Lesznoban megrendezendő fináléba. A második helyen az orosz válogatott végzett, míg a harmadik helyért különfutamot kellett rendezni a lettek és a dánok között, s az előbbiek diadalmaskodtak.
A svéd válogatott a hazai pálya előnyét kihasználva bebiztosította a döntős helyet. Fotó: Roger Hultgren (Hulkfoto)
Tizenkilenc futamnak eltelnie, hogy kiderüljön a győztes gárda személye, s végül a hazai pályán motorozó favoritnak is kikiálltott Svédország diadalmaskodott 37 egységgel, amivel egyenes ágon kvalifikálták magukat a szombati fináléba a vendéglátó Lengyelország valamint Nagy-Britannia mellé. A svédek legjobbja Antonio Lindback volt 11 egységgel, ám Fredrik Lindgren is egy bukást követően 10 pontig jutott. A gárda másik két tagja egyenlő tejlesítményt nyújtott, hisz Andreas Jonsson és Linus Sundström is 8-8 egységet motorozott.

A második helyen a Grigory Lagutával valamint Emil Sayfutdinovval megerősített orosz válogatott végzett 30 ponttal. A csapat legjobbja Laguta lett 12 egységgel, míg Sayfutdinov 10 pontig jutott. Meglepően jól teljesített Vadim Tarasenko, aki 7 pontot gyűjtött, míg az egyéni Európa-bajnokságon is motorozó Andrij Kudriashov számára a pontszerzés ezúttal elmaradt. Három nullázást követően lecserélték, s lehetőséget adtak a 17 esztendős Gleb Chugunovnak, aki tisztességesen helytállt, több futamában ott volt a világsztárok mögött, míg végül 1 pont íródott a neve mellé.

A viadal kiegyensúlyozottságát mutatja, hogy a húsz futam során nem született döntés a harmadik helyet illetően, hiszen mind Dánia mind Lettország 28-28 egységgel állt a viadal végén. A kérdés eldöntésére különfutamot írtak ki, ahol a dánoktól Niels-Kristian Iversen a lettektől a Andzejs Lebedevs állhatott a startszalag mögé. A startot követően a lettek tehetsége állt az élre, aki jól helyezkedve visszaverte a GP menő Iversen támadásait, s a futamot megnyerve történelmet írt a lett salakmotorozás életében, s bemotorozta válogatottját a pénteken megrendezendő reményfutamba, kiejtve azt a nagy múltú Dániát, amely 2014-ben nyert utoljára.

A világkupa következő állomása a pénteken megrendezendő reményfutam lesz, melyet a döntővel azonos helyszínen Lesznoban rendeznek 19 órától. Az összecsapáson Ausztrália, az Egyesült Államok, Oroszország valamint Lettország vaspapucsosai csapnak össze az egy kiadó döntős helyért. A viadalt ÉLŐBEN közvetíti a Spíler TV 19 órától.