Szymon Wozniak a lengyel bajnok! - Salakpor

Post Top Ad

Responsive Ads Here

2017. július 3., hétfő

Szymon Wozniak a lengyel bajnok!

Hatalmas meglepetések közepette szenzációs győzelmet aratott a lengyel liga legfelsőbb osztályában a Sparta Wroclaw színeiben motorozó Szymon Wozniak, aki vasárnap este Gorzówban pályafutása legnagyobb sikerét bezsebelve egyéni lengyel bajnoki címet ünnepelhetett. A dobogó második fokára a gorzówi színeket képviselve Przemyslaw Pawlicki állhatott fel a GP tabella élén álló Patryk Dudek előtt.
Szymon Wozniak a 2017-es egyéni lengyel bajnok! Fotó: Marcin Karczewski
Ahogyan minden évben idén is izgalmas párharcokat hozott a csapat világkupa nyitóversenyét követően megrendezett lengyel egyéni bajnoki döntő Gorzówban. A húsz futamos alapszakaszt a hazai színekben motorozó Premyslaw Pawlicki nyerte 13 egységgel a korábbi vb ezüstérmes, s a pénteken a toruni EB döntő első fordulóját megnyerő Jarek Hampel előtt. Ők ketten egyenes ágon kvalifikálták magukat a fináléba, míg az alapszakasz harmadik, negyedik, ötödik és hatodik helyezettje egy elődöntőben vívhatta ki a továbbjutást.

Az elődöntőben az izgalom a tetőpontjára hágott, hisz a tét nagy volt: mindössze az első két helyezett juthatott a döntőbe. A Bartosz Zmarzlik - Janusz Kolodziej - Patryk Dudek - Szymon Wozniak négyes első startja egyből egy bukással indult. Kolodziej számára nem maradt hely, s a tarnówi motoros a salakra került. Az vezetőbíró mind a négy versenyzővel megismételtette az etapot, ám a második start sem sikerült tökéletesen. A startot követően ezúttal Kolodziej és Zmarzlik húzta a rövidet, s mindketten óriásit estek. Utóbbi motorja a lufipalánk tetején landolt, s az incidenst követően szerelői a nézőtérről tolták vissza a depóba. Harmadjára tisztán eljöttek, s végül Wozniak nyert Dudek előtt míg Kolodziej és Zmarzlik búcsúzni kényszerült.

A mindent eldöntő döntő start cél győzelmet eredményezett a 24 esztendős Szymon Wozniak számára, aki 2014-es lengyel egyéni junior bajnoki címe mellé ezúttal a felnőtt bajnoki címet is bezsebelte. A dobogó második fokára 2011-et követően ismét Przemyslaw Pawlicki állhatott fel, míg a bronzérem ezúttal a 2016-os lengyel bajnokhoz, Patryk Dudekhez került.
A nap legjobbjai: Pawlicki, Wozniak, Dudek. Fotó: Marcin Karczewski