SEC: Jarek Hampel nyerte a nyitófordulót - Salakpor

Post Top Ad

Responsive Ads Here

2018. június 26., kedd

SEC: Jarek Hampel nyerte a nyitófordulót

Szombaton elkezdődött az egyéni Európa-bajnokság döntője, melynek nyitófordulóját a lengyelországi Gnieznoban rendezték, ahol Jaroslaw Hampel révén hazai győzelem született. A dobogó második fokára a "Riói Rakéta" Antonio Lindback állhatott fel, míg a harmadik helyen, a német Kai Huckenbeck végzett.
Az első forduló legjobbjai: Lindback, Hampel, Huckenbeck. Folytatás július 14-én Güstrowban.
Fotó: Michal Szmyd / Sportowefakty.pl
Iszonyatosan kevés néző előtt, elég gödrös pályán kezdődött el a 2018-as egyéni Európa-bajnokság fináléjának nyitófordulója a lengyelországi Gnieznoban. Annak, hogy nem nagyon érdekelte a helyieket az összecsapás több oka is lehet: a jelenleg zajló labdarúgó világbajnokság, a rossz időjárás valamint az, hogy ugyan erős, világsztárokkal tarkított, kiegyenlített mezőny gyűlt össze idén is, az EB döntők mégis egyfajta másodvonalnak tekinthetők a világbajnoki küzdelem mögött. Ráadásul a lengyel szurkolók hetente látják ezen versenyzőket a ligaversenyek során.

A húsz futamos alapszakasz izgalmas futamokkal, keresztbe verésekkel tarkított volt melyet végül Jarek Hampel nyert 14 ponttal, a 11 pontos Antonio Lindback előtt, s ők ketten egyenes ágon jutottak a mindent eldöntő fináléba. A harmadik - negyedik - ötödik - hatodik helyezettre, így Kai Huckenbeckre, Piotr Pawlickire, Mikkel Michelsenre valamint Peter Kildemandra egy elődöntő várt a döntő kiadó két helyéért.

Az elődöntőt Kai Huckenbeck abszolválta a legsikeresebben, dán riválisa, Mikkel Michelsen előtt, aki honfitársát, Peter Kildemandot maga mögé utasítva motorozta be magát a döntőbe. A negyedik helyen Piotr Pawlicki végzett, ám a lengyel közvetlen a startot követően motorhiba miatt kiállni kényszerült.

A finálé előtt Hampel választhatott először starthelyet, aki szegély mellett lévő pirosra tette a voksát. A lengyel jól választott, hiszen start - cél győzelmet aratott, megnyerve a kontinensviadal nyitófordulóját Lindback valamint Huckenbeck előtt. Michelsen indulása magába is meglepő volt, hiszen a dán az elmúlt hétvégén bukott, s vállsérülést szenvedett, mely következében komoly rehabilitáción vett részt. Ennek ellenére negyedik helye remek teljesítménynek tekinthető. Negatívum viszont a címvédő, Andzejs Lebedevs valamint Emil Sayfutdinov szereplése, aki 2014-ben és 2015-ben is Európa legjobbja lett, ezúttal 6 pontjával a 12. helyen zárt.