A lettek nyertek, a mieink a 4. helyen végeztek Nagyhalászban - Salakpor

Post Top Ad

Responsive Ads Here

2018. július 3., kedd

A lettek nyertek, a mieink a 4. helyen végeztek Nagyhalászban

Szombat délután a Nagyhalász Speedway Ringen rendezték a Páros Európa-bajnokság elődöntőjét, melyen az Andzejs Lebedevs - Kjastas Poudzuks alkotta lett páros diadalmaskodott Németország valamint Ukrajna előtt. Hazánk fiai a 4. helyen végeztek.
A nap legjobbjai a dobogón. Fotó: Dorogi Zita
Még az utolsó percben is történtek változások a szombaton Nagyhalászban megrendezett páros Európa-bajnokság startlistáján, hiszen a németek legnagyobb ásza, Martin Smolinski bukott, s helyét a szabolcsi pályán jártas Ronny Weis vette át. Továbbá a finn Jesse Mustonen szintén bukott, így kihagyni kényszerült az összecsapást, a szövetség pedig nem nevezett senkit a helyére, így Tero Aarnio egymagában volt kénytelen pontokat gyűjteni.

A 21 futamos viadalt végül a favoritnak kikiálltott a regnáló Európa-bajnokot is a soraiban tudó Lettország nyerte, Andzejs Lebedevs és Kjastas Poudzuks révén szinte maximummal, egy pontot hullajtva 29 egységgel. A második helyen a beugrós Ronny Weis és Valentin Grobauer alkotta német páros végzett 22 ponttal, így ez a két ország jutott tovább a szeptember elsején a dániai Brovstban megrendezendő fináléba. A pódium legalsó fokára az Andrij Karpovot nélkülőző ukrán kettős, Aleksandr Loktaev valamint Stanislav Melnychuk állhattak fel.
Magosi Norbert (az élen) volt a magyar válogatott vezére. Fotó: Dorogi Zita
Hazánkat végül a Magosi Norbert - Fazekas Dennis - Benkő Roland trió képviselte, akik 15 pontot gyűjtve a negyedik helyen végeztek. Legjobban közülük Magosi teljesített, aki motorhibája ellenére 10 egységet gyűjtött. Benkő Roland 3 pontot, míg Fazekas Dennis 2 pontot motorozott össze.