SON: Svédország nyert, a britek és az ausztrálok is a döntőben - Salakpor

Post Top Ad

Responsive Ads Here

2018. június 6., szerda

SON: Svédország nyert, a britek és az ausztrálok is a döntőben

Kedden este Manchesterben rendezték a Speedway of Nations második elődöntőjét, amely az Antonio Lindback - Fredrik Lindgren alkotta svéd páros sikerével ért véget. A második helyen a házigazda britek végeztek Tai Woffinden vezetésével, míg harmadikként, s egyben utolsóként az ausztrálok csatlakoztak a hétvégi döntő mezőnyéhez.
A nap legjobbjai: Lindgren és Lindback. Fotó: SpeedwayGP
Múlt szombaton Teterowban rendezték a történelmi Speedway of Nations első elődöntőjét, ahonnan az oroszok, a németek valamint a dánok kvalifikálták magukat a pénteken és szombaton Wroclawban megrendezendő kétnapos fináléra. Kedd este Manchesterben rendezték a világkupát helyettesítő széria második elődöntőjét, melynek egy kérdése volt: Mely három nemzet csatlakozik a döntős országokhoz?!

A papírforma beigazolódott, így a svéd duó: Antonio Lindback és Fredrik Lindgren magabiztos teljesítményt nyújtva 26 ponttal zárták a találkozót a 21. futamos alapszakasz során. A skandinávok az ausztrálokkal ellentétben nem veszítettek pontot a "gyengébb" nemzetek ellen, így már egy körrel a vége előtt bebiztosították döntős helyüket.

A második helyen a házigazda britek végeztek az alapszakasz végeztével, akik 23 pontot motoroztak össze. Alun Rossiter csapatvezető gyors és határozott döntést hozott akkor, amikor egy futam után lecserélte a hazai pályán motorozó Craig Cookot, a junior Robert Lambertre. A fiatal titán meghálálta a bizalmat, s Tai Woffindennel gyönyörű páros motorozást bemutatva első két futamát az első helyen zárta. Később ugyan veszített pontokat az olaszok és az ausztrálok ellen, míg értékes pontot szerzett a svédek ellen, így egyenes ágon jutottak a döntőbe.

Az alapszakasz végeztével a harmadik helyen a Jason Doyle, Max Fricke alkotta ausztrál kettős végzett, akik  21 ponttal újabb futamra készülhettek a továbbjutásért. A 22. futamba a negyedik helyen végzett és remekül teljesítő csehek valamint az ötödik helyezett franciák kerültek. A futamot Vaclav Milik nyerte, míg mögötte a két francia, David Bellego és Dimitri Berge motorozott, s így ők juthattak volna tovább, ám Berge motorja megállt, így a Milik - Josef Franc kettős 4:2 nyerte a futamot, továbbjutva a 23. etapba. A továbbjutást eldöntő futamot Milik szenzációs külső íves motorozással nyerte a Fricke-Doyle kettős előtt, ám az ausztrálok pozíciójuk megtartására figyeltek, s a hátul motorozó Francra, hiszen a megreformált lebonyolítási szisztéma alapján második - harmadik helyüknek köszönhetően továbbjutottak a wroclawi fináléba.

Az első alkalommal elinduló Speedway of Nations döntőjét pénteken és szombaton rendezik a lengyelországi Wroclawban, ahol a házigazda lengyelek mellett az oroszok, a németek, a dánok, a svédek, a britek valamint az ausztrálok küzdenek meg a győzelemért. Az összecsapások este 7 órakkor kezdődnek, melyek közül a szombatit élőben közvetíti a Spíler TV. A pénteki versenyt pedig felvételről szombat hajnal 06:35-kor valamint a szombati verseny előtt 16:00-kor közvetíti a Spíler TV. Aki esetleg nem rendelkezik ezzel a csatornával, azok a világbajnokság hivatalos oldalán (katt.) egy email címes regisztrációt követően ingyen, HD minőségben, angol kommentárral nézhetik a versenyeket.